stan zajaczkowski
photographer

urodził się w 1980 roku w rodzinie o tradycjach artystycznych. W wieku 5 lat stawiał pierwsze kroki w ciemni fotograficznej, a zaledwie kilka lat później rozwijał swoje umiejętności przy użyciu aparatów małego i średniego formatu. Jako kierunek studiów wybrał Architekturę i Urbanistykę.

Przez 5 lat pracował w Irlandii, na stanowisku architekta prowadzącego a 2010 roku, zdobywając uprawnienia architektoniczne, został członkiem Irlandzkiej Królewskiej Izby Architektonicznej. Równocześnie brał udział w licznych plenerach i warsztatach fotograficznych. W Irlandii rozpoczął zawodowe fotografowanie architektury i wnętrz, doskonalił też sztukę reportażu. Po powrocie do Polski rozpoczął działalność w zakresie profesjonalnej fotografii wnętrz, architektury. Założył też pracownię fotografii – ZAAYstudio – specjalizującą się w fotografii ślubnej o charakterze artystycznego reportażu.

Jako fotograf współpracuje z czołowymi firmami architektonicznymi, projektantami i firmami deweloperskimi przy realizowaniu prezentacji fotograficznych architektury i wnętrz.